TIA Portal V18

W listopadzie 2022 roku Siemens wydał nowe oprogramowanie TIA Portal V18. Wprowadzono szereg zmian we właściwym kierunku – łatwiejsza współpraca, otwarta architektura, rozszerzone możliwości symulacji itp. Oto krótki przegląd niektórych z nich:

𝗧𝗜𝗔 𝗣𝗼𝗿𝘁𝗮𝗹 𝗖𝗹𝗼𝘂𝗱
Możliwość programowania i wdrażania oprogramowania z chmury jest ogromną poprawą jakości życia z inżynierii. Wyeliminowanie wyzwania związanego z lokalnymi komputerami, licencjami i kompatybilnością z innymi pakietami oprogramowania pozwoli zaoszczędzić czas i wysiłek inżynierów. Osobiście zauważyłem znaczną poprawę w działach inżynieryjnych, wdrażając architekturę, która obsługuje pakiety oprogramowania na serwerach lub w chmurze.

𝗧𝗜𝗔 𝗣𝗼𝗿𝘁𝗮𝗹 𝗧𝗲𝗮𝗺𝗰𝗲𝗻𝘁𝗲𝗿 𝗚𝗮𝘁𝗲𝘄𝗮𝘆
Możliwość współpracy przy jednym programie jest bardzo atrakcyjna. Chociaż kontrola wersji i git są najlepszymi praktykami w branży oprogramowania od dłuższego czasu, świat przemysłowy dopiero teraz widzi wdrażanie tych funkcji. Jako skala złożoności systemu i zdolności, coraz bardziej ważne będzie posiadanie wielu inżynierów w jednym projekcie.

𝗧𝗜𝗔 𝗣𝗼𝗿𝘁𝗮𝗹 𝗔𝗱𝗱-𝗜𝗻𝘀
Rozszerzenie funkcji portalu TIA za pomocą API Openness jest ekscytującym elementem V18. Z mojego zrozumienia da trzecim stronom możliwość tworzenia „Extensions” podobnych do tego, co można znaleźć w innych IDES (np.: VSCode).

𝗦𝗜𝗠𝗔𝗧𝗜𝗖 𝗦𝟳 -𝗣𝗟𝗖𝗦𝗜𝗠 𝗔𝗱𝘃𝗮𝗻𝗰𝗲𝗱 𝗩𝟱.𝟬
Rozszerzona obsługa sprzętu i oprogramowania w zestawie narzędzi symulacyjnych. Jestem wielkim zwolennikiem symulacji; Zapewnia sposób nauki i eksperymentowania z systemami, które w przeciwnym razie mogą być niedostępne ze względu na dostępność ceny/sprzętu.

 

TIA Portal V18 - Wykaz produktów
Scroll to Top
Scroll to Top