LOGO! V8.3 przechodzi w chmurę

Firma Siemens wprowadzą nową serię modułów logicznych LOGO! V8.3 Cloud Connection.

Logo! moduł logiczny z serii 8.3 teraz z bezpośrednią łącznością z chmurą.
Konfiguracja z przewodnikiem dla połączenia w chmurze z Logo! Soft Comfort 8.3
Logo! Web Editor V2.0 z rozszerzoną funkcjonalnością.

logo_cloud00

Najnowsze logo! Wersja 8.3 będzie dostępna od jesieni 2020 r. Oferuje bezpośrednie połączenie z chmurą.

Oprogramowanie inżynierskie Logo! Soft Comfort otrzymuje aktualizację funkcjonalną, aby umożliwić konfigurację nowych urządzeń. W wersji 8.3 można aktywować i skonfigurować połączenie z chmurą oraz użyć nowego bezpłatnego Logo! Webeditor do tworzenia w chmurze stron internetowych i pulpitów użytkownika. Użytkownicy mogą również projektować swoje projekty automatyzacji i obsługiwać je z chmury za pomocą smartfona, tabletu lub komputera. Serwer WWW może być bezpośrednio hostowany w chmurze, umożliwiając indywidualną wizualizację i scentralizowane sterowanie rozwiązaniami przełączania i automatyzacji w systemach zarządzania budynkiem oraz w budowaniu szaf sterowniczych, maszyn i urządzeń – wygodnie, niezależnie od lokalizacji. Użytkownicy mają teraz jeszcze więcej opcji prostego łączenia w sieć.
Logo! idzie w chmurze
Poprzez szyfrowane połączenie z chmury do Logo! 8.3 poprzez protokół TLS, bezpieczny transfer danych odbywa się w obu kierunkach, tj. Odczyt i zapis.
Łączność w chmurze nowych modułów logicznych stanowi zmianę paradygmatu. Podczas gdy wcześniej Logo! musiał zostać przerwany do celów przetwarzania lub akwizycji danych, dostęp w chmurze w czasie rzeczywistym umożliwia dostęp do wszystkich danych podczas pracy. Na pierwszym poziomie Logo! 8.3 umożliwia połączenie Amazon Web Services (AWS) z chmurą. Istnieją też plany dotyczące większej liczby połączeń, takich jak MindSphere, oparty na chmurze, otwarty system operacyjny IoT Siemens i Alibaba.
Dzięki wielu opcjom interfejsów, takim jak Modbus TCP / IP, Konnex bus (KNX) i Ethernet, Logo! 8.3 można również wykorzystać jako bramę chmurową dla istniejących systemów. Umożliwia to na przykład eksport danych do chmury, ponieważ przestrzeń pamięci w kontrolerze jest ograniczona. W ten sposób całe dane mniejszych projektów automatyzacji są dostępne w chmurze do dalszego przetwarzania i analizy, co daje inżynierowi automatyki nowe możliwości rejestrowania i oceny danych energetycznych, przeprowadzania konserwacji predykcyjnej lub wdrażania elastycznych koncepcji serwisowych.

Scroll to Top
Scroll to Top