WinCC Comfort/Advanced

Oprogramowanie zostało wprowadzone do sprzedaży wraz ze sterownikami SIMATIC S7-1200. Wykonane z nowymi założeniami integracji wszystkich narzędzi projektowych w ramach jednego środowiska projektowego TIA Portal.

WinCC Comfort/Advanced/Professional pozwala na dostęp do wspólnej bazy danych projektowych w TIA Portal. Zmiana któregokolwiek elementu tej bazy - np. nazwy zmiennej, obiektu graficznego - powoduje, że takie same zmiany są aktywowane we wszystkich innych narzędziach projektowych wykorzystywanych w ramach tego samego projektu.

Struktura środowiska TIA Portal ma w przyszłości wspierać narzędzia do modelowania komputerowego obiektów, którymi mogą być maszyny lub całe linie technologiczne. Pozwoli to na szybkie modyfikacje mechaniczne danej maszyny z jednoczesnym generowaniem kodu programu dla jej systemu sterowania.

Obecnie w WinCC Comfort dostępna jest nowa rodzina najbardziej zaawansowanych technologicznie paneli obsługi operatorskiejSIMATIC Comfort. W ramach jednego narzędzia projektowego WinCC Professional można tworzyć projekty na systemy SCADA, jak też programować małe panele obsługi operatorskiej.

System zapewnia wsparcie w zakresie migracji projektów z WinCC flexible 2008 SP3, dostępna jest też opcja zamiany typu urządzenia projektowanego w ramach tego samego projektu. Pozwala to na tworzenie aplikacji na panelSIMATIC Comfort i natychmiastową zmianę na dowolną inną aplikację np. na system SCADA.

Automatycznie następuje skalowanie obiektów do nowych wymiarów geometrycznych ekranu, a wszystkie zmienne i powiązania między nimi są zachowane. Niesamowicie upraszcza to wykonywanie aplikacji i pozwala na zaoszczędzenie czasu na projektowanie.

WinCC Comfort/Advanced/Professional SP2 pracuje pod kontrolą systemów operacyjnych Windows XP Professional, Windows 7 Professional/Ultimate/Enterprise (32/64 bitów).

Copyright © 1979-2013 IMPOL-1 F.Szafrański Sp.J. tel. 228865602 fax 228865604 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.