WinCC Basic

SIMATIC WinCC (TIA Portal) jest częścią nowego, zintegrowanego konceptu inżynieryjnego, który oferuje jednolite środowisko inżynieryjne do programowania i konfiguracji rozwiązań sterowania i wizualizacji. Jest to kamień milowy w rozwoju oprogramowania i zarazem reprezentuje kierunek dalszego rozwoju TIA.

WinCC TIA Portal jest oprogramowaniem dla wszystkich zastosowań HMI, począwszy od najprostszych programów na panele Basic, a kończąc na aplikacjach SCADA w systemach opartych na PC i z wieloma użytkownikami. Zakres rozwiązań jest zatem znacząco zwiększony w porównaniu do poprzedniego produktu - SIMATIC WinCC flexible.

SIMATIC WinCC V7 jest ciągle dostępny dla bardziej złożonych aplikacji z funkcją Plant Intelligence lub z redundantną architekturą. WinCC Open Architecture odpowiada za rozwiązania o wysokich wymaganiach klienta dotyczących dostosowania, wliczając w to platformy różne od Windows.

 

 

Funkcjonalność

 

W porównaniu do WinCC flexible, który ustanowił standardy projektowe na lata, wydajność konfiguracji została jeszcze bardziej polepszona, szczególnie jeśli kolejne komponenty TIA, takie jak sterownik SIMATIC S7, są częścią rozwiązań automatyki. Idealna współpraca WinCC TIA Portal z STEP 7 w środowisku TIA Portal, zapewnia spójność projektu oraz gwarantuje proste i efektywne zarządzanie danymi w całym projekcie.

 

Możliwość wielokrotnego wykorzystania raz wprowadzonych danych oszczędza nakład pracy oraz jednocześnie podnosi jakość rozwiązania.

 

 

Idealna interakcja w środowisku inżynierskim

 

Projekt edytorów w TIA Portal bazuje na wspólnym układzie i wspólnej koncepcji nawigacji. Konfiguracja sprzętu, programowanie logiczne, parametryzacja przemiennika częstotliwości lub projektowanie ekranu HMI – każde środowisko ma taki sam wygląd edytora, który został specjalnie opracowany, w celu intuicyjnej pracy oraz oszczędności czasu i pieniędzy. Funkcje, właściwości i biblioteki są automatycznie wyświetlane w najbardziej intuicyjny sposób, w zależności od ich pożądanego działania.

 

 

Inteligentne narzędzia do wydajnej konfiguracji

 

Oszczędność czasu konfiguracji oznacza delegowanie zadań. SIMATIC WinCC wspiera projektowanie przy pomocy kreatorów do rutynowych zadań oraz wiele zaawansowanych narzędzi i funkcji, które zapewniają doskonałe wyniki w najkrótszym możliwym czasie realizacji.

 

 

Konfiguracja z bibliotekami i stacyjkami

 

Koncepcja bibliotek TIA Portal nie ogranicza się do dostarczania bloków programów lub stacyjek. Dzięki TIA Portal, użytkownik może sam tworzyć własne biblioteki z wielu różnych części inżynierskich obiektów, które mogą być z łatwości użyte ponownie. Pozwala to, na przykład, na centralne zapisanie, na jednym serwerze, kompletnych konfiguracji różnych maszyn i zakładów. W pełni opracowane komponenty, wypróbowane i przetestowane dane projektowe oraz projekty z wcześniejszych wersji mogą zawsze zostać użyte ponownie.

 

 

Projektowanie – wielojęzyczne, rozszerzalne oraz przyszłościowe

 

Obojętnie czy potrzeba zintegrować skrypty klienta, skonfigurować wielojęzyczną aplikację, przenieść starsze projekty WinCC flexible, czy zaimportować lub wyeksportować teksty lub inne dane, we wszystkich opisanych przypadkach WinCC Engineering Software dowodzi, że jest otwarty, elastyczny oraz przyszłościowy.

Copyright © 1979-2013 IMPOL-1 F.Szafrański Sp.J. tel. 228865602 fax 228865604 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.