STEP 7 Professional

SIMATIC STEP 7 jest najbardziej znanym i najczęściej stosowanym oprogramowaniem służącym do programowania urządzeń automatyki przemysłowej. Ponadto, jest on zgodny z obowiązującymi standardami. SIMATIC STEP 7 V11 – system inżynierski w TIA Portal będący kontynuacją SIMATIC STEP 7. 

STEP 7 Professional jest przeznaczony do konfiguracji i programowania sterowników SIMATIC S7-1200, S7-300, S7-400 oraz WinAC. W celu realizacji prostych wizualizacji na panele Basic, dostępny jest również SIMATIC WinCC. STEP 7 V11 pomoże sprostać zadaniom projektowym w sposób efektywny i intuicyjny.

                Takie funkcje jak lasso, kopiuj oraz przeciągnij i upuść znacząco przyspieszają i ułatwiają pracę. Bez względu na to czy korzystasz z języków LAD/FBD/STL, tekstowego języka wysokiego poziomu S7-SCL, czy nawet S7-GRAPH: TIA Portal ze swoim przejrzystym, inteligentnym interfejsem użytkownika oraz z funkcją wspierającą tworzenie kodu programu, jest najlepszym rozwiązaniem służącym do tworzenia aplikacji w zakresie systemów automatyki przemysłowej. Dostarczona biblioteka bloków zawiera szereg technologicznych funkcji, wliczając w to regulator PID.

                Znane pakiety opcjonalne: S7-SCL, S7-Graph, S7-PLCSim, DocPro oraz Teleservice z STEP 7 V5.5 są zintegrowane ze STEP 7 Professional V11 i nie wymagają dodatkowych licencji. 

 

Opis

 

Cała fabryka może być łatwo skonfigurowana za pomocą jednego edytora graficznego. Dla przejrzystego zróżnicowania zadań pomiędzy konfiguracją sieci, a urządzenia, edytor oferuje trzy widoki:

 

 • Połączenia pomiędzy urządzeniami można skonfigurować graficznie w widoku sieci
 • Poszczególne urządzenia są parametryzowane i konfigurowane w widoku urządzenia
 • Widok topologii pokazuje aktualne połączenia urządzeń w sieci PROFINET

 

Oznacza to, że złożone systemy są proste w obsłudze, co pozwala na łatwe zarządzanie nawet dużymi projektami. W trybie online, informacje diagnostyczne mogą być prezentowane w przejrzystej, graficznej formie.

 

Widok sieci

 

Widok sieci pozwala na konfigurację parametrów komunikacji. Łącza komunikacyjne pomiędzy poszczególnymi stacjami są konfigurowane graficznie.

 • Połączony widok wszystkich zasobów sieciowych i elementów sieci
 • Graficzna konfiguracja poszczególnych stacji
 • Wieloliniowy widok wszystkich elementów w projekcie
 • Zasoby są łączone w sieć przez łączenie interfejsów komunikacyjnych przez kliknięcie myszką
 • Jest możliwe umieszczenie w jednym projekcie kilku sterowników, urządzeń HMI, stacji SCADA

oraz stacji PC

 • Proces przy integrowaniu urządzeń AS-i przebiega identycznie jak w przypadku P

     PROFIBUS/PROFINET

 • Zoom i nawigacja strony
 • Kopiowanie / wstawianie całych stacji, włączając konfigurację pojedynczych modułów

sprzętowych

Widok urządzenia

 

Konfiguracja szaf, przypisywanie adresów, itp. odbywa się w widoku urządzenia. Wszystkie urządzenia są prezentowane w sposób realistyczny.

 • Buforowanie skonfigurowanych modułów sprzętowych i ich ponowne wykorzystanie w

     innym sterowniku

 • Wyświetlanie wejść/wyjść razem z ich nazwami symbolicznymi lub adresami przy

     powiększeniu powyżej 200%

 • Automatyczny odczyt dostępnego sprzętu
 • Pełne wyszukiwanie tekstowe w katalogu sprzętowym
 • Możliwość filtrowania katalogu sprzętu, w celu wyświetlania wyłącznie modułów

     możliwych do aktualnego użycia

 • Wyświetlanie wszystkich parametrów i danych konfiguracyjnych na podstawie hierarchii i

kontekstu

Widok topologii

 

 

Przypisanie wejść/wyjść w PROFINET jest konfigurowane w widoku sieci. Pozwala to na wyświetlanie graficzne sterowników i przypisanych im wejść/wyjść. W trakcie działania nie można jednak zobaczyć aktualnych połączeń między portami. Jest to często bardzo ważne w przypadku diagnostyki, dlatego też widok topologii pozwala na wyświetlanie informacji odnoszących się do sieci PROFINET. Porównanie online/offline pozwala na zidentyfikowanie portów komunikacji. Poprzez detekcję, prezentację i monitoring fizycznego połączenia pomiędzy urządzeniami w PROFINET IO, administrator może w łatwy sposób monitorować i utrzymywać nawet złożone sieci.


Copyright © 1979-2013 IMPOL-1 F.Szafrański Sp.J. tel. 228865602 fax 228865604 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.