STEP 7 Basic

 

Głównymi założeniami przy projektowaniu SIMATIC STEP 7 Basic były intuicyjność oraz łatwość obsługi. Najwyższą efektywność w projektowaniu zapewniają intuicyjne edytory oraz inteligentne funkcje typu przeciągnij i upuść czy IntelliSense. Oprogramowanie zostało zaprojektowane w sposób, który zapewnia możliwość dostosowywania i zmiany jego funkcjonalności w przyszłości. Ma to zapewnić kompatybilność tego narzędzia z innymi aplikacjami, które będą rozwijane i tworzone w przyszłości.

Jedno, wspólne środowisko inżynierskie

STEP 7 Basic wraz z WinCC Basic, posiada zorientowane zadaniowo, inteligentne i intuicyjne edytory. Umożliwiają one programowanie sterowników i konfigurację paneli Basic HMI w jednym środowisku projektowym. Nowy, zintegrowany system SIMATIC STEP 7 Basic pozwala na szybką i intuicyjną realizację wszelkich zadań automatyki.

Wsparcie dla początkujących użytkowników oraz profesjonalistów

SIMATIC STEP 7 Basic gwarantuje łatwość i intuicyjność obsługi dla początkujących, jak też szybkość i efektywność użytkowania dla doświadczonych inżynierów.

SIMATIC STEP 7 Basic oferuje możliwość wyboru jednego z dwóch trybów wyświetlania. Pierwszym z nich jest widok portalu, gdzie widoczne są wszystkie zadania projektu. Tryb ten oferuje wsparcie dla początkujących użytkowników, m.in. poprzez porady na temat wyboru odpowiednich edytorów. Drugim trybem jest widok projektu, w którym cały projekt jest zorganizowany w drzewku zgodnie z hierarchią. Umożliwia to szybki i intuicyjny dostęp do wszystkich edytorów, parametrów i danych projektu. Takie rozwiązania umożliwiają łatwe i efektywne rozwiązywanie zadań projektowych zarówno poprzez użytkowników zaawansowanych jak i nowych.

SIMATIC STEP 7 Basic V11 jest przystępnym cenowo oprogramowaniem, będącym tańszym odpowiednikiem STEP 7 Professional w środowisku TIA Portal. Używany jest do programowania sterowników SIMATIC S7-1200 oraz do konfiguracji paneli SIMATIC HMI Basic, dzięki WinCC Basic, który jest częścią pakietu oprogramowania.


Ze względu na integrację w środowisku inżynierskim TIA Portal, SIMATIC STEP 7 Basic  oferuje te same zalety co STEP 7 Professional, np. bezpośrednią diagnozę on-line, łatwe dodawanie obiektów technologicznych, czy też koncepcję biblioteki, dla oszczędności czasu przy ponownym wykorzystywaniu danych.


STEP 7 Basic V11 oferuje języki programowania IEC: LAD (drabinkowy) oraz FBD (diagram bloków funkcyjnych).

 

Obsługiwane systemy operacyjne (STEP 7 Basic V11 SP 2)

 

  • Windows XP Home SP3
  • Windows XP Professional SP3
  • Windows 7 Home Premium/Professional/Enterprise/Ultimate (32 Bitowy)
  • Windows 7 Home Premium/Professional/Enterprise/Ultimate SP 1 (32 Bitowy)
  • Windows 7 Home Premium/ Professional/Enterprise (64 Bitowy)
  • Windows 7 Home Premium/ Professional/Enterprise/Ultimate SP 1 (64 Bitowy)

Wymagania sprzętowe

 

Siemens rekomenduje programator SIMATIC Field PG jako mocną i wytrzymałą platformę dla oprogramowania inżynierskiego STEP 7, szczególnie w przypadku używania stacji inżynierskiej także do rozruchu, serwisu i utrzymania systemu automatyki.

Oczywiście możliwe jest także korzystanie ze zwykłego komputera PC spełniające następujące wymagania sprzętowe:

 

 

Wymagania

minimalne

Wymagania

rekomendowane

Procesor

Pentium 4

1.7 GHz

Core2 Duo

2.2 GHz

Pamięć RAM

1 GB

2 GB

Rozdzielczość

ekranu

1024 x 768 px

1400 x 1050 px

 

SIMATIC STEP 7 Basic V11 jest przystępnym cenowo oprogramowaniem, będącym tańszym odpowiednikiem STEP 7 Professional w środowisku TIA Portal. Używany jest do programowania sterowników SIMATIC S7-1200 oraz do konfiguracji paneli SIMATIC HMI Basic, dzięki WinCC Basic, który jest częścią pakietu oprogramowania.

Ze względu na integrację w środowisku inżynierskim TIA Portal, SIMATIC STEP 7 Basic  oferuje te same zalety co STEP 7 Professional, np. bezpośrednią diagnozę on-line, łatwe dodawanie obiektów technologicznych, czy też koncepcję biblioteki, dla oszczędności czasu przy ponownym wykorzystywaniu danych.

STEP 7 Basic V11 oferuje języki programowania IEC: LAD (drabinkowy) oraz FBD (diagram bloków funkcyjnych).

Copyright © 1979-2013 IMPOL-1 F.Szafrański Sp.J. tel. 228865602 fax 228865604 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.